Kitaplar
Mustafa Kartal'ın kitaplarını incelemek için lütfen tıklayın.
 
 
Galeri
Etkinliklerimizden çekilmiş kareleri görmek için lütfen tıklayın.
 
Nefes Yazıları
Nefes Terapisi
Farkındalık Uygulamaları
Doğru Nefes Alma
Nefes Haberleri
Nefes Teknikleri
 
E-Bülten
Eğitim ve hizmetlerimizden, etkinliklerimizden haberdar olmak, duyurularımızı almak isterseniz E-Bülten’e katılabilirsiniz.
 
 
 

Anasayfa
Mustafa Kartal Kimdir?
Eğitimler
Etkinlik Takvimi
Bize Ulaşın

Nefes Ustalık Programı

Nefes çalışmaları, bedenin bilinçli ve bilinçsiz hareketlerini kontrol altına almak için kullanılan en etkin yöntem olarak bilinir. Nefeste ustalaşmadan, hiçbir konuda ustalaşmak söz konusu olamayacağı için, bilinen anlamda nefeste ustalaşmak kolay değildir. Nefes alma kalitesinde gelişmişlik açısından kişiler arasında farklılıklar bulunur. Bu sebeple bir insanın nefes kalitesini değiştirebilmesi ve nefeste ustalaşması için bazı egzersizleri öğrenmesi gerekir.

Nefes kontrolünde başarılı olan kişiler her türkü etki karşısında olağanüstü direnç ve dayanıklılık gösterebilirler. Ayrıca nefes kontrolü kişinin fizyolojisinde anında değişiklikler meydana getirebilir. Bu yüzden de nefes egzersizleri kadim zamanlardan beri kendini geliştirme eğitimlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Nefes ustaları, nefeslerini kontrol ederek yeterli oranda irade ve inanç geliştirdiklerinde buna bağlı olarak kendi fizyolojileri hakkında derin bilgi sahibi olabilir ve bedenlerinde belirli bazı kimyasalları bilinçli olarak üretebilirler. Organizma üzerinde ustalaşmak, amaca yönelik doğru nefes egzersizleri kullanımıyla başlar. Nefeste ustalaşmadan, hiçbir konuda ustalaşmak mümkün değildir.

Nefes Ustalık Programı İcerik

Nefeste Ustalaşmak İçin Kasları Geliştirme
Biyoenerjitik Solumanın öğrenilmesi
Hiperventilasyon Kullanımı
Yuvarlak Nefes Uygulamaları
Boru Nefesi Kullanımı
Nefes Tutma Çalışmaları
 
Tüm hakları saklıdır. 2024 Copyright ©
Mustafa Kartal | Nefes Teknikleri